Czy warto postawić na rolety zewnętrzne?

Popularność rolet zewnętrznych z roku na rok rośnie. Po tego typu rozwiązanie sięgają nie tylko właściciele ekskluzywnych domów jednorodzinnych, ale także… osoby mieszkające w bloku! Jakie jest ich zastosowanie i w jakich sytuacjach warto na nie postawić? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Rodzaj rolety – czy ma znaczenie?

Ze względu na rosnącą popularność rolet zewnętrznych, powstają kolejne projekty i rozwiązania, które mogą podnieść estetykę architektury budynku. Właśnie dlatego projektanci tworzą kolejne pomysły i prześcigają się, oferując rolety prezentujące coraz ciekawszy design. Wyróżniamy obecnie kilka rodzajów rolet zewnętrznych. W ich przypadku kluczową rolę odgrywa sposób montażu – ma on bowiem ogromny wpływ na finalną prezentację rolety.

Wyróżniamy:

  • rolety elewacyjne (adaptacyjne)
  • podtynkowe (do zabudowy),
  • naokienne,
  • nadprożowe,
  • nakładane (nadstawne).
     

Każda z nich posiada inne walory estetyczne, jednak wszystkie mają dokładnie to samo przeznaczenie. Chronią domowników przed potencjalnym włamaniem, wzrokiem ciekawskich osób oraz skrajnymi temperaturami powietrza. Dobrze zaprojektowane rolety zewnętrzne potrafią również stanowić ciekawą ozdobę elewacji budynku, urozmaicając jego design i styl.

Jakie rolety są najlepsze?

Rolety zewnętrzne doskonale chronią nasze domy przed potencjalnym włamaniem. Jeżeli zależy Ci na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa wymarzonego domu, a rolety miałyby pełnić przede wszystkim funkcję ochronną, to warto zainteresować się wyłącznie ofertami zaufanych producentów, którzy przykładają ogromną wagę zarówno do sposobu montażu rolety, materiału jej wykonania, jak i trwałości.

Standardowe rolety mogą dobrze się sprawdzić, jeśli będą pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną. Jednak i tutaj radzilibyśmy zachować ostrożność. W końcu nie należy zapominać, że to element elewacji budynku narażony na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych. Niskiej jakości modele mogą nie tylko utracić swój pierwotny, świeży kolor na skutek stałej ekspozycji na promienie słoneczne, ale również nie będą dobrze izolowały domu przed wdzierającym się zimnem i falami gorąca.

Wybierając rolety zewnętrze, warto więc przejrzeć różnorodne oferty i pamiętać o tym, że są to produkty, które mają nam służyć latami, chroniąc zarówno przed najbardziej zuchwałymi włamywaczami, ale również skrajnymi temperaturami. Warto więc postawić na producentów, którzy stawiają na nowoczesne projekty, łączące w sobie trwałość materiałów, precyzję wykonania i design. Powodzenia w podjęciu najlepszej decyzji zakupowej!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi