Dlaczego warto zainwestować w system HR – 6 korzyści dla firmy i pracowników

Wielozadaniowy i funkcjonalny system HR to obecnie niezastąpione narzędzie każdego dużego przedsiębiorstwa, w którym nieustannie toczy się szereg procesów kadrowo-płacowych. Oprogramowanie tego typu pomaga nam automatyzować działania i oszczędzać roboczogodziny, usprawniając przy tym wewnętrzny workflow. Poniżej prezentujemy 6 aspektów, które powinny spełniać stosowany w firmie system HR & Payroll.

  1. System HR w usprawnieniu procesów firmowych

Nowoczesny system HR stanowi doskonałe wsparcie zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy poszczególne komórki organizacyjne firmy posiadają odmienne procedury i etapy w procesach wewnętrznych. Implementacja oprogramowania kadrowo-płacowego pozwala ustalić jednolity model działania dla wszystkich zespołów wewnątrz firmy, co pomaga m.in. w opracowaniu raportów czy ewaluacji wyników.

  1. Najwyższe bezpieczeństwo gromadzonych danych

Decydując się na inwestycję w system HR, warto upewnić się, że dane oprogramowanie posiada odpowiednie zabezpieczenia gromadzonych danych. Rozważając zalety poszczególnych produktów, warto postawić na rozwiązania kadrowo-płacowe, które spełniają kryteria bezpieczeństwa, określone m.in. w międzynarodowych normach ISO.

  1. Błyskawiczna wymiana danych z organami państwowymi

Prowadzenie działalności gospodarczej bez internetowej wymiany informacji z państwowymi instytucjami jest niemożliwe. Warto upewnić się, że interesujący nas system HR zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie dostarczania niezbędnych danych do właściwych organów. Wśród najważniejszych danych i systemów należy wymienić m.in. ePUAP, PIT-y dla Ministerstwa Finansów, płatnik-ZUS czy instytucje finansowe uprawnione do zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK).

  1. Wygodny dostęp do dedykowanego portalu pracowniczego

Wiodące rozwiązania w zakresie HR & Payroll oferują swobodny dostęp o dowolnej porze dnia i nocy z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci – smartfona, laptopa, komputera stacjonarnego czy tabletu. Oprogramowanie powinno gwarantować również pełną funkcjonalność na wszystkich wiodących przeglądarkach internetowych.

  1. Nieustanny dostęp do najważniejszych informacji na temat pracowników

Aby wesprzeć liderów zespołów czy kierowników działów, system HR powinien zapewniać intuicyjny wgląd do wszystkich danych na temat pracowników, które mogą wesprzeć proces zarządzania zespołem, m.in. w zakresie tworzenia harmonogramów i grafików pracy czy zgłaszania zapotrzebowania pod przyszłą rekrutację.

  1. Uproszczone procesy kadrowe dla pracowników

System HR zapewni szereg udogodnień również szeregowym pracownikom. Wśród najważniejszych korzyści warto podkreślić m.in. nieograniczony, wygodny dostęp do przekazanych danych personalnych i możliwość ich błyskawicznej aktualizacji zgodnie ze stanem faktycznym.

Teta AIR – system HR, na którym możesz polegać

Zastanawiasz się, które z dostępnych na rynku rozwiązań obejmuje wszystkie powyższe kryteria? Zapoznaj się z pełnią funkcjonalności oprogramowania Teta AIR, opracowanego przez Unit4 Polska – jednego z najbardziej doświadczonych producentów systemów kadrowo-płacowych. Dołącz do zadowolonych przedsiębiorstw i oszczędzaj nawet kilkadziesiąt roboczogodzin miesięcznie.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi