Dlaczego wełna fasadowa to dobry wybór?

Fasadowa wełna mineralna to “druga powłoka” konstrukcji, która z powodzeniem jest stosowana w budownictwie już od początku na początku XX wieku. Izolacja tego typu tworzy swego rodzaju efekt kominowy, który przyczynia się do eliminacji ryzyka zawilgocenia budynku i reguluje temperaturę. Dlaczego warto postawić wełnę fasadową wybierając materiał do izolacji?

Korzyści płynące z zastosowania wełny fasadowej

System elewacji wentylowanych przede wszystkim chroni przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponieważ fasada jest najczęściej największą powierzchnią budynku, ważnym jest, aby wziąć pod uwagę jej relację ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Stosując wełnę fasadową można wydajnie i odpowiednio zaizolować budynek, nadając mu szereg korzystnych właściwości.

Poza poprawą regulacji cieplnej, wełna fasadowa pomaga równie zapobiegać:

  • Uszkodzeniom spowodowanym przez działanie wody
  • Ryzyku pojawienia się pleśni
  • Uszkodzeniom strukturalnym

Wełna fasadowa może być zastosowana nie tylko podczas budowania domu. Remont jest doskonałą okazją do poprawienia komfortu, bezpieczeństwa oraz charakterystyki energetycznej budynku, a to wszystko dzięki modernizacji izolacji. Jeśli remont obejmuje ściany, podłogę lub dach, mała zmiana w postaci dodania wełny fasadowej może zrobić wielką różnicę.

Wydajność cieplna

Poprawiony poziom izolacji może sprawić, że wnętrze i pomieszczenia domu staną się bardziej komfortowe, a przy tym rachunki za energie zostaną radykalnie obniżone. Właściwa izolacja jest ważna nie tylko w czasie chłodniejszych miesięcy podczas sezonu grzewczego, ale także w lecie, chroniąc przed niedogodnościami wynikającymi z wysokich temperatur.

Izolacja akustyczna

Nikt nie lubi, gdy jego domowe zacisze jest zakłócone przez sąsiadów lub ruch drogowy. Na szczęście wełna fasadowa to zapewnia także dobrą izolacje akustyczną. W ten sposób ocieplając dom uzyskach także skuteczną ochronę przed hałasem.

Bezpieczeństwo

Materiały, z których kiedyś i dzisiaj budowane były domy, mogą cechować się różnym stopniem bezpieczeństwa. Renowacja daje doskonałą możliwość do przeglądu tego, co znajduje się za ścianami i w razie potrzeby można podnieść standardy bezpieczeństwa budynku. Wełna fasadowa nie tylko zabezpiecza ściany, ale także jest materiałem ognioodpornym. Dzięki jej użyciu lepiej zabezpieczymy dom przed niepożądanymi sytuacjami.

Oszczędności

Zainstalowanie wełny fasadowej umożliwia mniejsze zużycie systemów grzewczych oraz chłodzących, co z pewnością docenią właściciele i najemcy budynków w nią wyposażone. Koszty energii zauważalnie spadają, a stosunkowo niewielka inwestycja szybko się zwraca i podnosi wartość nieruchomości.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi