Jak dobrać biustonosz?

Odpowiednio dobrany biustonosz leży tak dobrze, że zapominamy o nim w ciągu dnia. Nie powinien wżynać się w skórę, uciskać ani odstawać czy deformować piersi. Kluczowe jest wykonanie odpowiednich pomiarów pod i w biuście, a także określenie kształtu swoich piersi oraz własnych preferencji. Jak dobrać biustonosz, aby leżał idealnie?

Zmierz się

Prawidłowe pomiary są pierwszym krokiem do doboru miseczki w odpowiednim rozmiarze. A przecież to właśnie dobrze leżąca bielizna wpływa na nasze samopoczucie, dodaje seksapilu oraz pewności siebie. Warto więc mieć w domu 2 dobrze dobrane biustonosze niż więcej tych źle dobranych.

Rozmiar biustonosza określa obwód pod biustem (liczba) oraz wielkość miseczki (litera). O ile uzyskanie tego pierwszego wymaga jedynie dokładnego pomiaru, to określenie miseczki wymaga sprawdzenia danych w tabeli. W tym celu należy zmierzyć obwód w biuście i odjąć od niego wartość, która wyszła nam pod biustem. Następnie w tabeli rozmiarów europejskich sprawdzamy, która miseczka pasuje do nas najbardziej. Pamiętajmy, że mierząc obwód pod biustem powinnyśmy zaokrąglać wartości co 5 cm w górę i w dół. Przy 72 cm, rozmiar wynosił będzie 70 cm, a przy 74 cm już 75 cm.

Jak się zmierzyć, aby uzyskać dokładne wyniki:

  • stoimy prosto, ewentualnie możemy lekko pochylić się do przodu, gdy mierzymy swój obwód w biuście;
  • centymetr powinien ciasto okalać nasze ciało, ale jednocześnie powinien pozwolić nam oddychać;
  • sprawdzamy, aby centymetr znajdował się na tej samej wysokości z przodu na piersiach oraz z tyłu na plecach.

Do ustalenia rozmiaru biustu możemy również skorzystać z pomocy brafitterki, która dodatkowo pomoże nam wybrać model biustonosza najlepiej dopasowany do naszej sylwetki.

Przymierz biustonosz

Czasem wykonanie odpowiednich pomiarów nie wystarczy. Biustonosze, w tym stroje kąpielowe, wymagają przymierzenia, aby sprawdzić, czy są wygodne, a piersi dobrze układają się w miseczkach. Może być tak, że panie o tych samych rozmiarach biustu będą nosić różne biustonosze ze względu na kształt swojego biustu. I tak panie, które są właścicielkami biustu stożkowego powinny wybierać miseczki mniejsze niż te, które wynikają z pomiarów, a właścicielki biustów kulistych miseczki o rozmiar większe.

Idealny biustonosz:

  • jego miseczki są przedłużeniem naturalnej linii biustu i nie spłaszczają go, jednocześnie biust powinien je wypełniać i nie wylewać się z nich;
  • ramiączka powinny być dopasowane idealne, nie mogą być za luźne, nie powinny również uwierać;
  • fiszbiny biustonosza powinny okalać piersi, a ich końce “trafiać” w środek pachy;
  • mostek biustonosza musi przylegać do ciała.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi