Karykatury na żywo na eventach firmowych

Jeszcze nie tak dawno temu karykaturzystów można było zobaczyć głównie w wakacje. Rysowali w nadmorskich i górskich kurortach, w miejscach gdzie było dużo turystów czyli potencjalnych klientów. Obecnie to się zmieniło. Karykaturzyści rysują na zamkniętych imprezach – firmowych eventach, często też na weselach. Jak wygląda praca karykaturzysty eventowego?

Karykaturzysta na event

Różnica między karykaturzystami ulicznymi a eventowymi, to przede wszystkim sposób pracy. Na event trzeba dojechać, jest to praca mobilna. Nieważne, czy impreza odbywa się nad morzem, na Mazurach, Śląsku czy w województwie dolnośląskim. Karykaturzysta eventowy wsiada w samochód albo w pociąg i dojeżdża do pracy. Zarobek ma zagwarantowany, a osoby narysowane za swoją karykaturę już nie płacą.

Różnica jest też taka, że na evencie trzeba rysować znacznie szybciej, niż na deptaku w wakacje. Firmie, która zatrudnia karykaturzystę zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych i wróciło do domu ze swoją dowcipną podobizną. Najszybszy karykaturzysta w Polsce, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata od postawienia pierwszej kreski potrzebuje zaledwie stu sekund, aby narysowany wybuchnął śmiechem na widok swojego dowcipnego portretu.

Karykatury.com – szybkie rysowanie

Szczepan Sadurski, bo o nim mowa od lat znany jest z tego, że tworzy dowcipne rysunki dla prasy. Nie każdy jednak wie, że to także wzięty karykaturzysta eventowy. Są tygodnie, gdy częściej nocuje w hotelach niż we własnym łóżku. Osoby znające realia branży eventowej świetnie wiedzą, że dla artystów zapraszanych na eventy podróżowanie i dojazdy do pracy, to chleb powszedni. Nie inaczej jest z karykaturzystami eventowymi. A tych jest w Polsce garstka.

O Sadurskim piszą, że karykatury tworzy z taka prędkością, z jaką inni strzelają z karabinu maszynowego. Lata doskonalenia swego warsztatu i temperowania talentu do tworzenia dowcipnych portretów, robią swoje. Sadurski zapraszany jest na dużą liczbę imprez nie tylko w Polsce. Rysował w krajach Europy, był też zapraszany do USA i Australii. Wszędzie tam, gdzie organizatorzy eventów uznali, że potrzebują usługi na najwyższym poziomie. Kongresy, targi branżowe, imprezy promocyjne, pikniki i tak dalej.

Rysowane uśmiechy

Nic nie wskazuje na to, aby moda na karykatury rysowane na żywo na firmowych eventach i weselach, miała się szybko zakończyć. Wręcz przeciwnie. Organizatorzy imprez wiedzą, że profesjonalnie rysowane karykatury, w dodatku w najlepszym wykonaniu, to duża atrakcja. Podoba się uczestnikom imprez, którzy wrócą do domu ze swoją dowcipnym portretem.

Karykaturzysta Sadurski w swojej pracy wciąż widzi uśmiechnięte twarze. Takiej praca, która równocześnie jest przyjemnością, można mu pozazdrościć. Jest jednak jedna rzecz, której w swojej pracy nie lubi. Zdarzają się daty w kalendarzu, o które pyta po kilku klientów. Może zadowolić tylko pierwszego, który na tę eventową atrakcję się zdecyduje.

Jak zaprosić znanego karykaturzystę na swój event? Wystarczy odwiedzić serwis Karykatury.com i odpowiedzieć na kilka pytań. Oczywiście trzeba podać datę i miejscowości, gdzie planowana jest impreza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi