Świnoujście na wczasy i wakacje

Myślisz już o tegorocznym urlopie? Bierzesz pod uwagę wakacje nad morzem, lecz nie wiesz, gdzie dokładnie wyjechać? W takim razie koniecznie pomyśli o Świnoujściu!

Świnoujście – położenie

Świnoujście to miasto położone u ujścia Świny, nad Zatoką Pomorską oraz Zalewem Szczecińskim. Jest to też jedyne w swoim rodzaju miasto, ponieważ rozłożone jest na 44 wyspach i wysepkach, w tym na Wolin, Uznam i Karsibór. Przez swoje położenie Świnoujście jest ważnym ośrodkiem gospodarki morskiej, ale również jednym z chętniej odwiedzanych uzdrowisk przez turystów krajowych oraz zagranicznych.

Dlaczego warto spędzić wakacje w Świnoujściu?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że mamy do czynienia z miastem rozłożonym na wielu wyspach i wysepkach. Część z nich nie jest zamieszkała, więc jeśli chcemy odpocząć w ciszy i spokoju lub dowiedzieć się, jak wygląda życie na bezludnej wyspie, to mamy ku temu świetną okazję. Warto też wspomnieć, że Świnoujście zapewnia nam dostęp do szerokiej i piaszczystej plaży, która miejscami osiąga nawet do 100 metrów szerokości. Poza tym noclegi w Świnoujściu czekają również w bardzo szerokim wyborze, więc tak naprawdę każdy z nas może z łatwością znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć o licznych atrakcjach, jakie tutaj na nas czekają.

Świnoujście – atrakcje

O jakich dokładnie atrakcjach mowa? Co czeka na nas w Świnoujściu? Na pewno będzie to park zdrojowy z XIX wieku oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajdujące się w budynku, którym niegdyś był ratusz. Jednak to dopiero początek, ponieważ nie warto pomijać również promenady, latarni morskiej, Zachodniego Fortu Artyleryjskiego. Godna wspomnienia jest również wieża widokowa, która była częścią kościoła luterańskiego, czy Woliński Park Narodowy, które w szczególności docenią osoby kochające kontakt z naturą.

Wczasy i wakacje w Świnoujściu – a co z noclegami?

Jeśli poświęcimy chwilę na sprawdzenie bazy noclegowej w Świnoujściu, to szybko zauważymy, że nikt z nas nie będzie miał powodów do narzekań. To właśnie apartamenty w Świnoujściu są najpiękniejsze i oferowane w bardzo szerokim wyborze. Do tego czekają również liczne pensjonaty, uzdrowiska, kwatery prywatne, czy nawet domki letniskowe. Wszystkie obiekty są nastawione na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów, więc Świnoujście to idealny wybór dla każdego z nas na wakacyjne wyjazdy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi