Uchwyty meblowe – pożyteczne i piękne

Uchwyty meblowe są koniecznym, lecz często niedocenianym, elementem wyposażenia i wystroju wnętrza. Tymczasem dobrze wykonane i dopasowane do stylu mebli i aranżacji pomieszczenia, spełnią nie tylko rolę użytecznego detalu, pozwalającego na bezproblemowe korzystanie z szafek czy innych elementów umeblowania – będą również niezwykle dekoracyjną częścią składową pomieszczenia.

Uchwyty meblowe – z czego są wykonywane?

Najczęściej spotykanym rodzajem uchwytów meblowych są te, przeznaczone do różnego rodzaju szaf, szafek i komód. Możliwe jest ich wykonanie z rozmaitych materiałów. Bardzo często spotykane są detale takie, wytworzone z różnego rodzaju stopów metali – wykorzystanie tego typu surowca ma kilka zalet. Przede wszystkim nadaje uchwytom meblowym wysokiej trwałości i pozwala na ich użytkowanie przez długie lata. Jednocześnie możliwe jest nadanie temu elementowi różnych kolorów, co ułatwia dopasowanie tego elementu do wnętrz w różnych stylach.

Nieco  rzadziej spotykanymi materiami są tworzywa sztuczne. Jest jednak grupa uchwytów meblowych, w których rozwiązanie to jest niezwykle powszechne – meble dla dzieci. Możliwość zastosowania niezwykle żywych kolorów powoduje, że jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w tym obszarze. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na uchwyty meblowe gumowe, będące w ofercie wielu sklepów – jest to świetny sposób na unikniecie siniaków lub poważniejszych urazów dziecka.

Kształty i formy uchwytów meblowych

Najpowszechniej spotykane są uchwyty, przymocowane do powierzchni otwieranej w dwóch punktach (uchwyty meblowe dwupunktowe, liniowe). Pozwalają one na pewny chwyt i optymalne wykorzystanie siły użytkownika. Jednocześnie bardzo popularne są też inne ich rodzaje. Wiele osób decyduje się na różnego rodzaju gałki. Świetnie sprawdzają się one szczególnie w tych miejscach, w których nie ma możliwości zastosowania mocowania w dwóch punktach, na przykład ze względu na niewielką ilość miejsca. Innym, często stosowanym zwłaszcza w najnowszych wzorach mebli kuchennych, są uchwyty meblowe krawędziowe – praktyczne i wygodne w użytkowaniu w tym obszarze domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Polecane blogi